صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 552659
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 85
Rss
طراح قالب
GraphistThem253

دوران بیدارى اسلامى
دوران کنونى، دوران بیدارى اسلامى است؛ و فلسطین در کانون این بیدارى قرار گرفته است. اکنون نزدیک به شصت سال از اشغال فلسطین مى‏گذرد و ملت مظلوم فلسطین دوران‏هاى پرمحنتى را با آزمون‏هاى گوناگون گذرانیده‏اند؛ از مقاومت‏هاى مظلومانه و مأیوسانه‏ى آغاز ماجرا و آوارگى و غربت و مشاهده‏ى نابودى خانه و کاشانه و قتل‏عام عزیزان و کسانشان، تا پناه بردن به مجامع بین‏المللى و تا روى آوردنِ به معامله‏هاى بى‏فرجام سیاسى و قمار سراسرباختِ مبارزه‏ى با اشغالگر و واسطه کردن قدرت‏هایى که خود مجرم اصلى در بروز و تداوم این محنت بوده‏اند. محصول این تجارب تاریخى، نسل نو و بالنده‏ى آن ملت رشید و شجاع را به قله‏ى بیدارى و آزادگى رسانید و آتشفشان انتفاضه را پدید آورد.
در جهادِ فلسطین و در جهادِ دنیاى اسلام، شرط اصلى موفقیت، پاى فشردنِ بر اصول است. دشمن همواره ربودن اصول را هدف مى‏گیرد و با خدعه و وعده و تهدید، بر چشم پوشیدن از آن اصرار مى‏ورزد. با حذف یا کمرنگ شدن اصول، دنیاى اسلام شاخص‏هاى راهنما را گُم مى‏کند و محکومِ قواعدى مى‏شود که دشمن آن را تعیین کرده است و نتیجه معلوم است. غالباً بعضى در میان خودِ ملت‏هاى ما و از خودِ ما، به پیروى از دشمن، ما را به رها کردن اصول‏مان توصیه مى‏کنند و آن را تاکتیک و تدبیر مى‏نامند! انگیزه‏ى آنان هر چه باشد - غفلت یا طمع و خیانت - آنان مصداق این کلام خداوندند: «فترى الذین فى قلوبهم مرض یسارعون فیهم یقولون نخشى ان تصیبنا دائرة فعسى‏اللَّه ان یأتى بالفتح او امر من عنده فیصبحوا على ما اسرّوا فى انفسهم نادمین». آنان از کمک به دشمن هیچ سودى نمى‏برند. امریکا و غرب، بارها نشان داده‏اند که حتى به تسلیم‏شدگان هم رحم نمى‏کنند و چون تاریخ مصرف همکارى کنندگان به پایان برسد، به‏آسانى آنان را به دور مى‏افکنند. برخى دیگر، قدرت دشمن را به رخ مى‏کشند و حق‏طلبان را از اصطکاک با آن بیم مى‏دهند. در این سخن، مغالطه‏ى خطرناکى نهفته است. اولاً، دشمنى که انسان خردمند از اصطکاکِ با او پرهیز مى‏کند، دشمنى است که هویت او و منافع حیاتى او و اصل وجود او را هدف گرفته است؛ مقاومت در برابر چنین دشمنى، حُکم قاطع خرد انسانى است؛ زیرا بدیهى است که خسارت قطعىِ ناشى از تسلیم در برابر آن، همان خسارت احتمالى ناشى از مقابله با اوست؛ به اضافه‏ى ذلت و تحقیر.
به ملت شجاع و مقاوم فلسطین عرض مى‏کنم:
شما با جهاد و صبر و مقاومت درخشان خود دنیاى اسلام را سرافراز کردید و ملتى نمونه شدید؛ بار سنگین این محنت بزرگ پشت شما را خم نکرد و خون مطهر شهیدان‏تان عزم و استقامت‏تان را ریشه‏دارتر ساخت؛ دشمن شما با سفّاکى و بى‏رحمى خود، با کشتار و تخریب و آدم‏ربایى و وحشیگرى خود، نتوانست شما را عقب براند و امروز شما از همیشه قوى‏ترید. خون شهداى بزرگى چون «شیخ احمد یاسین» و «فتحى شقاقى» و «رنتیسى» و جوانان شهادت‏طلب و دیگرِ شهداى مظلوم شما، تاکنون بر شمشیر دشمن پیروز شده و از این پس به حول و قوه‏ى الهى بیشتر پیروز خواهد شد. ما در جمهورى اسلامى ایران و یقیناً انبوه مسلمانان و آزادیخواهان در سراسر جهان در غم و محنت شما خود را شریک مى‏دانیم. شهیدان شما، شهیدان ما؛ رنج و اندوه شما، رنج و اندوه ما؛ و پیروزى شما، پیروزى ماست.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در سومین کنفرانس بین‏المللى قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین ۱۳۸۵/۰۱/۲۵
منبع:www.leader.ir


جمعه بیست و هفتم 6 1388
X